Shopping Cart

به وبسایت رنویار خوش آمدید!

ارتباط با ما :۰۲۱۸۸۸۲۸۴۲۶

8 تا از بهترین آپشن های خودرو رنو

8 تا از بهترین آپشن های خودرو رنوبهترین آپشن های خودرو رنو8 تا از بهترین آپشن های خودرو رنو از جمله کروز کنترل، پارک کردن اتوماتیک، ترمز برقی و … برای اطلاعات بیشتر در زمینه امکانات خودرو رنو کلیک کنید.

امروزه فناوری بسیار پیشرفت کرده است و با دنیای عظیمی از ویژگی‌ها و آپشن‌ها در دنیای فناوری رو به رو هستیم. ظهور این پیشرفت‌ها فقط در دنیای وسایل دیجیتالی نیست. بلکه توسعه این پیشرفت‌ها فراتر از این وسایل رفته و حضور آن‌ها را در وسایل کاربردی روزمره انسان مانند خودرو می‌بینیم.

خودروهای امروزی به کمک کاربردهای فناوری، در بین مردم جذاب‌تر و محبوب‌تر شده‌اند و هرروزه به تعداد فول آپشن ترین ماشین های دنیا، اضافه می‌شود.

 این روزها آپشن های ماشین ایرانی نیز زیاد شده است و  یکی از سوالاتی که هنگام خرید خودرو، مطرح می‌شود، این است که آپشن خودرو چیست و آیا این آپشن‌ها برای ما کارایی دارد یا خیر. بیایید با هم تعدادی از این کاربرد فناورانه را در آپشن‌های خودرو رنو ببینیم.

آشنایی با آپشن های امنیتی و کمکی رنو

آپشن هایی که در ادامه معرفی می کنیم، مربوط به بخش های مختلف خودرو رنو می شوند و به بهبود عملکرد و ارتقای سطح ایمنی خودرو کمک می کنند. البته همه ی این امکانات و آپشن ها در همه ی خودروهای رنو وجود ندارد اما بیشتر آن ها را می توانید در خودرویی مانند تالیسمان، پیدا کنید.

آپشن «کروز کنترل» خودرو رنو چیست و چه کاربردی دارد؟

این آپشن خودرو رنو، سیستم نگهدارنده سرعت خودرو است و در زبان انگلیسی به صورت cruise control جستجو می‌شود. فعالسازی این آپشن خودرو سبب می‌شود خودرو با سرعت ثابتی حرکت کند.

هدف از فعالسازی این آپشن ماشین رنو این است که راننده سرعت خودرو را به صورت دقیق، به میزان دلخواه و بدون دخالت هیچ‌گونه عامل خارجی کنترل کند.

این آپشن به راننده کمک می‌کند تا در مسیری مستقیم و با شرایط ثابت، با سرعتی ثابت حرکت کند و از رانندگی خود لذت ببرد. اگر در مورد کروز هنوز چیزی نمیدانید پیشنهاد می کنیم مقاله ” کروز کنترل چیست ” را مطالعه کنید.

سیستم «پارک کردن اتوماتیک» یا اتو پارک خودرو رنو چه عملکردی دارد؟

پارک اتوماتیک، یک سامانه خودکار در خودرو و از جالب ترین آپشن های خودرو است که به عنوان یکی از آپشن های رفاهی رنو به شمار می رود که به رانندگان کمک بسیاری می کند. این سامانه به راننده کمک می‌کند تا خودروی خود را با آسودگی خاطر پارک کند. این سامانه می‌تواند 3 نمونه پارک مختلف خودرو شامل پارک دوبل، پارک یک مرحله‌ای (عمودی) و پارک 2 مرحله‌ای (زاویه‌ای) را اجرا کند.برای فعالسازی اتوپارک، باید دکمه اتوپارک در کنسول وسط را فشار دهید، پس از آن قادر خواهید بود که حالت پارک را از نمایشگر بزرگ خودروی خود انتخاب کنید.

هدف از ایجاد سیستم اتوپارک در خودرو رنو این است که راننده، با آسودگی خاطر و ایمنی بالا در فضاهای محدود رانندگی کند. این سیستم عملیات پارک خودرو را برای رانندگان کم تجربه بسیار آسان می‌کند.

امکان «دسترسی راحت به صندوق عقب» رنو، چه کمکی به راننده و سرنشینان آن می‌کند؟

 دسترسی راحت به صندوق عقب رنو

وقتی از خرید برمی‌گردید و تعداد زیادی از وسایل در دست‌تان است، می‌توانید صندوق عقب رنو خود را به کمک پا و یا فشردن اهرم زیر سپر عقب خودرو باز کنید. با این حرکت کوچک، شما به راحتی می‌توانید به فضای بزرگ صندوق عقب خودرو رنو خود دسترسی داشته باشید و خریدهای خود را در آن قرار دهید.

«سیستم برقی تنظیم تعلیق خودرو» چه کاربردی برای رنو دارد؟

 سیستم برقی تنظیم تعلیق خودرو

سیستم تعلیق یا فنربندی خودرو، یکی از بهترین آپشن های خودرو است که  کمک می‌کند سرنشینان نوسانات حاصل از حرکت خودرو بر روی سطوح ناهموار را که به اتاق، شاسی و قسمت‌های دیگر خودرو وارد می‌شود، حس نکنند.

ابتدا شما می‌توانید برای این سیستم مود انتخاب کنید. سپس این سیستم به صورت خودکار، سیستم تعلیق خودرو را تنظیم می‌کند. این سیستم با پردازش سرعت خودرو، زاویه چرخ‌ها و شرایط جاده، تعلیق خودرو را با مود انتخابی شما هماهنگ می‌کند.

آپشن خودرو «سیستم اخطار دهنده نقاط کور» چه کمکی به رانندگان رنو می‌کند؟

BSD صورت مخفف «سیستم اخطار دهنده نقاط کور» است. این فناوری مهم با دید 360 درجه‌ای خود به کمک راننده می‌آید. سرعت خودرو در این فناوری اهمیتی ندارد.

زمانی‌که راننده این سیستم را فعال می‌کند، حس‌گرهای زیر آینه‌های جانبی خودرو شروع به انتشار امواجی با طول کوتاه می‌کنند. این امواج به دلیل کوتاه بودن طول موج آن‌ها، وضعیت جاده را به‌طور خیلی دقیق بیان می‌کنند.

با انتشار مداوم این امواج، اگر خودرو در مسیر خود با مانعی رو به رو شود، حسگرهای این سیستم هشداری را به کامپیوتر خودرو منتقل می‌کنند. راننده این هشدار را روی مانیتور جلوی خود یا چراغ نصب شده در گوشه آینه‌های جانبی خودرو می‌بیند.

با آپشن «ترمز برقی» خودرو رنو، امنیت خود را تضمین کنید.

 ترمز برقی خودرو رنو

وقتی خودرو را خاموش می‌کنید، سیستم ترمز برقی رنو فعال می‌شود. شما این امکان را دارید که به کمک یک دکمه ویژه، سیستم ترمز برقی را که یکی از آپشن های امنیتی و کمکی رنو است، فعال یا غیر فعال کنید.

آپشن «سیستم شروع به حرکت در سر بالایی» خودرو رنو چه سیستمی است؟

 سیستم شروع به حرکت در سر بالایی

زمانی‌که راننده در یک سراشیبی خودرو خود را متوقف کرده است و می‌خواهد آن را به سمت بالا حرکت دهد، این سیستم از حرکت رو به عقب خودرو جلوگیری می‌کند. اگر به دنبال آپشن‌های امنیتی و کمکی رنو هستید، وجود این آپشن در خودرو، به شما کمک بسیاری خواهد کرد. سیستم «شروع به حرکت در سر بالایی» در انگلیسی به صورت HAC (Hill-start assist control) جستجو می‌شود.

با آپشن «کارت هندزفری» خودرو رنو، آنی وارد خودروی فناورانه خود شوید!

کارت هندزفری خودرو رنو

 

بخواهیم خلاصه بگوییم، کارت هندزفری، آپشن های رفاهی رنو را برایتان فعال می کند. این آپشن ها عبارتند از:

به راحتی می‌توانید درب خودرو را باز کنید.

از سیستم خوشامدگویی رنو بهره ببرید.

موقع خروج از خودرو، درها به صورت خودکار قفل می‌شوند.

پس از خروج از خودرو، صدای مخصوص قفل در پخش می‌شود.  

در چند خط بخوانید 

اگر به دنبال پر آپشن ترین خودرو ایرانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ انواع مدل‌های رنو، مثل داستر، کولئوس، ساندرو استپ وی و … بروید. رنو کولئوس یکی از پر آپشن ترین ماشین‌های رنو است و با فعال سازی آپشن های کولیوس، می‌توانید از رانندگی لذت بیشتری ببرید. در اینجا، شما با تعدادی از بهترین امکانات فناورانه خودرو رنو و اصطلاحات آپشن خودرو آشنا شدید. وجود این آپشن‌های جذاب در خودرو رنو سبب می‌شود رانندگی با آن، به شما حس جذاب و جدیدی از سفر با این ماشین لوکس را بدهد.آپشن های امنیتی و کمکی رنو، عملکرد خودرو را بهبود می بخشند در حالی که آپشن های رفاهی رنو، سفر و رانندگی با رنو را برای سرنشینان لذت بخش کرده و سطح بالایی از رفاه را  برای آن ها فراهم می کنند. 

علاه‌بر آپشن‌های اولیه خودرو، امکان نصب انواع آپشن های خودرو نیز در مدل‌های مختلف وجود دارد. اما نصب این آپشن ها، با توجه به مدل خودرو، سیم‌کشی و پیچیدگی‌های فنی آن، نیاز به مهارت و تجربه دارد، بنابراین برای نصب آپشن‌های خودرویتان، لازم است به مراکز معتبر نصب و فروش آپشن های خودرو مراجعه کنید.

امیدواریم با استفاده از آپشن‌های مختلف خودرو، سفر خوب و دلچسبی را در جاده‌های ایران و در کنار خانواده و دوستان خود، سوار بر رنو تجربه کنید. اگر در حین سفر برای شما مشکلی پیش آمد، می‌توانید بهترین قطعات رنو را از فروشگاه لوازم یدکی رنو خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *