اخبار رنو

منیفولد چیست؟ معرفی انواع Manifold خودرو و علائم خرابی آنها

چرخش میل لنگ در موتور با عمل احتراق؛ در اثر محترق شدن مقدار مشخصی بنزین با مقدار مشخصی هوا در سیلندرها شروع به کار می‌کند. اگر هوای وارد شده به سیلندر بیش‌تر از مقدار مورد نیاز باشد احتراق به درستی انجام نمی‌شود. از طرفی پس از روشن شدن خودرو، دود حاصل از سوخت بنزین نیز باید به روش درستی خارج شود. برای کنترل ورود هوا و خروج دود قطعه‌‌ای به نام منیفولد در خودرو وجود دارد.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 1030 بازدید

در هنگام خرید شبکه سپر جلو به چه نکاتی توجه کنیم؟

سپر در قسمت جلو و عقب ماشین برای حفاظت از بدنه قرار گرفته است. در بیشتر تصادفات سپر مانع از آسیب جدی به بدنه می‌شود. در صورتی که شدت ضربه وارده در تصادف زیاد نباشد سپر مقاومت می‌کند. سپر جلو در قسمت پایین دارای یک شبکه توری است. شبکه توری بخشی از سپر جلو است و در زیبایی سپر نقش بسزایی دارد.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 755 بازدید

صندلی و فرمان گرم کن خودرو چیست؟

نگران نباشید با خرید قطعات گرم‌کن صندلی به راحتی می‌توانید خودرو خود را به این آپشن تجهیز و لذت رانندگی با آپشن‌های خاص را تجربه کنید. در این مقاله قصد داریم در رابطه با اینکه که گرم‌کن صندلی و فرمان چیست و چگونه کار می‌کند به شما توضیح دهیم.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 1373 بازدید

نحوه عملکرد ترمز دستی  چگونه است؟

آشنایی با طراحی و نحوه متوقف کردن وسایل عمومی یکی از مهم‌ترین اصولی است که در استفاده از آن‌ها باید در نظر گرفت. همچنین ترمز و ایستادن، یکی دیگر از موارد حائز اهمیت است که در هر وسیله‌ی در حال حرکت باید رعایت شود. ترمز دستی یکی از مهم‌ترین اجزا و عوامل نگه‌دارنده و ایمنی خودرو است که توان و مکانیزم لازم را برای ثابت نگه‌داشتن خودرو در زمانی که متوقف شده است به وجود می‌آورد. در خودرو‌های معمولی، ترمز دستی به وسیله‌ی یک اهرم و در خودرو‌های جدید‌تر با استفاده از یک دکمه فعال می‌شود. در ادامه‌ی این مطلب به انواع ترمز دستی و همچنین مزایا و معایب آن می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 647 بازدید

گلگیر خودرو و نکات مهمی که باید درباره آن بدانید

گلگیر یکی از قطعات بدنه خودرو است و همانطور که از نامش پیداست از پخش شدن سنگ‌ریزه، گل و ... جلوگیری می‌کند. گلگیر ماشین در تمامی خودروها در جلو و عقب خودرو وجود دارد. در بسیاری از تصادفات، گلگیر آسیب می‌بیند زیرا اولین قسمت بدنه است که با خودروی جلویی یا عقبی برخورد می‌کند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با گلگیر، محل نصب گلگیر خودرو و ... توضیحاتی را ارائه دهیم.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 1494 بازدید

علائم خرابی فلایویل در خودروهای تندر90 و ساندرو چیست

خودور مجموعه ‌ای از تعداد زیادی قطعه است که در کنار یکدیگر سبب حرکت آن می شوند. هریک از این قطعات وظیفه ای را بر عهده دارند. درست است که تعمیر خودرو یک تخصص است اما شناخت قطعات سبب می شود به هنگام خرید قطعات یدکی، انتخاب های درستی داشته باشید. در این مقاله قصد آشنایی با فلایویل گیربکس اتومات را داریم و به بررسی انواع گیربکس و فلایویل می پردازیم.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 2529 بازدید

با انواع سنسور اکسیژن خودرو و عملکرد آن ها آشنا شوید

سنسور اکسیژن (حسگر اکسیژن) مانند یک جاسوس عمل می‌کند. سنسورها با قرارگیری در هر محیطی، بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده برایشان، نسبت به محرکی که قرار است اطلاعات آن را جمع آوری کنند.با ما همراه باشید تا با کارایی سنسور اکسیژن آشنا شوید و اطلاعات جامعی در رابطه با این سنسور مهم و حیاتی کسب کنید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 429 بازدید

چرا باید در رادیاتور خودرو ضد یخ یا ضد جوش ریخته شود

حتما بارها کلمه ضدیخ و توصیه ریختن ضدیخ در رادیاتور ماشین را شنیده‌اید. ضدیخ همانطور که از نامش پیداست، برای جلوگیری از یخ زدن مایع خنک کننده در رادیاتور به کار برده می‌شود. برای اولین بار بود که قصد خرید ضدیخ برای رادیاتور ال 90 را داشتم که به فروشگاه لوازم یدکی رنو مراجعه کردم، فروشنده در رابطه با ضدجوش هم صحبت کرد. راستش را بخواهید، خودروی قبلی من مگان بود و هیچ وقت از ضدجوش برای رادیاتور مگان استفاده نکرده بودم، اما با صحبت‌های فروشنده متوجه شدم که در فصل تابستان نیز باید از ضدجوش استفاده کرد.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 1680 بازدید

با کاربردهای رام خودرو و رام زیر موتور ال 90 آشنا شوید

آیا تا به حال به این فکر کرده‌ اید که قطعات خودرو مانند جعبه فرمان، موتور، گیربکس و... چگونه در کنار هم قرار گرفته اند؟ چگونه سمت راست و چپ خودرو هماهنگ با هم کار می کنند؟ این سوالاتی است که یک پاسخ دارد و آن رام زیر موتور است. رام زیر موتور L90 از کیفیت خوبی برخوردار است و در این مقاله قصد داریم مطالبی را در باب آشنایی بیشتر با این رام که از قطعات یدکی رنو l90 است، به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 1274 بازدید

سیستم فرمان هیدرولیک خودرو چگونه کار می کند؟

فرمان های قدیمی خیلی سخت گردش می کردند و انرژی زیادی را خصوصا در ترافیک و هنگام پارک کردن و یا خارج شدن از پارک، از راننده می گرفتند، به همین دلیل، امروزه خودروسازان در بیشتر خودروها از سیستم فرمان هیدرولیک به عنوان یک سیستم استاندارد استفاده می کنند. این سیستم باعث می شود تا چرخاندن فرمان راحت تر بوده و قابلیت مانور بهتری داشته باشد. سیستم فرمان هیدرولیک در خودرو با هدف آسان کردن چرخش فرمان و پیچیدن بهتر خصوصا در سرعت های پائین، در ترافیک، در هنگام پارک کردن و در هنگام خروج از پارک استفاده می شود.

label
comment 0 نظر
remove_red_eye 448 بازدید